HOME > O programu
Nejste přihlášen(a). Přihlašte se prosím.
 

Systém byl navržen jako systém CMS pro správu obsahu. CMS z anglického content management system je software zajišťující správu dokumentů, nejčastěji webového obsahu. Pro CMS se někdy používají i oborově podobné termíny redakční či publikační systém. Systém umožňuje pohodlné řízení a aktualizaci webu odkudkoli, kde máte přístup k internetu, bez nutnosti instalace dodatečného programového vybavení - stačí kterýkoli ze současných internetových prohlížečů.

Mezi základní funkce CMS, které se člení na administrátorské a uživatelské patří: tvorba, modifikace a publikace dokumentů (článků) zpravidla prostřednictvím webového rozhraní s využitím jednoduchého online WYSIWYG editoru, nebo jednoduchého systému formátování textu (není nutná znalost HTML), řízení přístupu k dokumentům, se správou uživatelů a přístupových práv, správa souborů, správa obrázků či galerií, statistika přístupů.

Mezi základní charakteristiku systému patří: nezávislost na webdesignérovi, efektivní správa prezentace, možnost rychlé aktualizace prezentace, on-line správa z jakéhokoli PC připojeného k internetu, není potřeba instalace (stačí Váš oblíbený prohlížeč), zabezpečený přenos dat, minimalizace nákladů na správu prezentace, snadnost a jednoduchost používání, nízké provozní náklady (LINUX, PHP, MySQL)